pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

The concept of having three branches of government—executive, judicial, and legislative—was introduced by Montesquieu. What term describes this type of governme
Evaluate 6+2−(−1)+(−8) plzzzz help
What is typically displayed on the x-axis of a solubility curve?
Help! Can someone please explain how to do this?
What is the mean of this data? 17, 34, 19, 27, 30, 23
which of the following statements true about the function of dna in the body
which of the following best describes the altitude of a three-dimensional figure? a. length b. perimeter c. height d. area
The missouri compromise of 1820 maintained the political balance between what two groups? republicans and democrats slave states and free states republicans and
Which of the following excerpts illustrates the theme that people are cautious around those who have hurt them? I. “who walk in single file/with heads high” I
Which part of respiration produces the most ATP? A. Fermentation B. Glycolysis C. Krebs cycle D. Electron transport chain