C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Hey, math help? I'd appreciate it. :) ( 30 pts )
Show the expression as the base to one power. 4^5⋅4^3 Enter your answer in the box. 4 and what as the exponet
The Department of Education would be MOST likely to address which of these situations? A) building parks B) officer training C) teacher certification D) co
3 tv shows that impacted the Era of 1950s
greatly appreciated if could help me im super confused with this lesson & question
Alternatives to the Big Bang Theory.
What reason would have prompted the designers of the Articles of Confederation to exclude the role of a president for the nation?
99 POINTS!! NO JOKE!! Mark finished 3/5 of his chocolate milk. Sara finished 5/6 of her chocolate milk. How much more chocolate milk did Sara finish than Mark?
Please help me on this thank you so much
how much of the america and united sates in precent has donlad trump destory what obama has builded ask others to find out how mant agree