ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

Suppose x is an integer. If 5 | 2x, then:_______ a. None of the above b. 5|2c. 5|x d. 5| 2 and 5|x
The design of an office parking lot is shown below,
Get ready for a tough one! All the digits are different odd numbers between 0 and 10. The number with the greatest value is in the thousands place. The number w
How does the limited sports equipment affect the training of the student athletes?
How might the elixir the hero returns with help the people of his land? options: A.it brings knowledge B.it brings peace C.it brings healing D.all of these are
write a diary entry on Rajgir hills of bihar​
She saw my father on the way. (change this into yes no question)​
What is a benign tumor of the heart that is embedded in soft mucoid called?
what is 1,256,893 times 234,985,029
what is 1/10 of 0.002