dancergirl20156
dancergirl20156 dancergirl20156
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bagel and a slice of pie cost $4. The slice of pie cost $1.60 more than the bagel. How much did the bagel cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

$4-$1.60

Answer Link
santibp82
santibp82 santibp82
  • 18-12-2020

Answer:Bro u just saved my life with that answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Brainliest question please help me now I need it now plz
Which of the following is a tertiary color? a Green b Blue-Green c Red-Green d Green-Orange
Keith ran a total of 6 miles over the course of 3 track practices. How many track practices would it take for Keith to run 16 miles? Assume the relationship is
What statement best describes the knight’s actions?
Please answer correctly !!! Will mark brainliest !!!!!!
Who was known as the 'Lawbreaker-at-Large' and the 'Enemy of the Human Race' over the Pullman strike? A. Eugene Debs B. Theodore Roosevelt C. President Grover C
Factorise fully the following: a) 3x + 18 b) 2x - 14 c) 6x + 4 d) 9x - 15
Find the value of x in the isosceles triangle shown below
Which is NOT a multiple of 15?
Teach me something new !! Must include the materials, Goals, steps.