kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Who wrote the sonnet, “The New Colossus,” which is engraved on the pedestal of the Statue of Liberty?
What do tire treads, rubber mats, automobile breaks, and tennis shoes have in common. -They reduce friction -they are lubricants -they increase friction -the
What are two movies which titles relate to 4th of July?
The point where the two axes intersect (0,0).
The economy of the Hopewell people of North America was based on?a. no sedentary activities, but trading of plants for medicine.b. full-scale domesticated agric
What's a Protective tariff?
What's a Mudslinging. Please help?
According to marginal analysis, you should spend more time studying economics if the extra benefit from an additional hour of study: a. is positive. b. outweigh
what is the dot in i called?
This song, written and recorded by Woody Guthrie, puts to music a walk along our country’s highways, valleys, deserts, and wheat fields. Name the tune. a. “Am