jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Explain the difference between "b divided by 10" and "b divided into 10"
Select all that apply. Where did the British establish colonies in Asia? A. Burma B. Vietnam C. Cambodia D. India
what is 3/4 of a turn or of 360 degrees??
Which statement correctly compares the body’s energy storage molecules?.
Derek’s favorite clothing store is having their annual fall sale. All clothing is 25 percent off. A shirt he really likes has an original price of $28. Derek ha
how do you say I am mad at you in French
Can you think of at least 3 ways tephra can be harmful to humans or to the earth
It takes 72,000 gallons of water to fill 12 above-ground swimming pools. Each pool holds the same amount of water. How many gallons of water will fill each swi
In a purely capitalist system, the economy is regulated by self-interest and a. law of supply and demand. c. sellers. b. tax incentives. d. corporations.
Ok what about ring the number that is 10 less than 82