jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Give an example of how migration affects population size?
Psychology involves the study of behavior in __________. A). Animals Only B). Humans Only C). Animals, Plants, And Humans D). Humans Only
What number is eight more than twice forty six ?please show the solution .Thank you
What was most surprising about the outbreak of the Chinese Civil War?
While doing research for a thesis paper about how human migration and population distribution can greatly alter or destroy the natural landscape, you come acros
What is the primary role of the United States Bureau of Counterterrorism? to plan counterterrorist attacks to create active counterterrorism groups to encourage
What rights did egyptian women have?
what times 6 equals 24
Let s = 8. What is the value of 6 + 2s? A. 16 B. 22 C. 28 D. 64
According to the textbook, Americans developed their own __________ during the Era of Good Feeling because they developed their own literature and art, and they