rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If I throw a die, find the probability of throwing an odd number or a number less than 3.
Who believed that individuals should give up some of their freedoms for the benefit of the community as a whole?
Does anyone know this one ???
write an inequality statement using greater than an less than to compare 0.008 and 0.01
During Reconstruction, the passage of the Thirteenth Amendment outlawed slavery in the United States. gave all women the right to vote. gave all men the right
I need help on the problem #53 it asking to prove if it is an identity.
What is the function of the contractile vacuole in plant-like protists?
Posthypnotic suggestion is mainly used to a. prevent pain. c. recall lost memories. b. help someone change a bad habit. d. get people to forget their inhibi
Which of the following is not a phase change? melting of snow evaporation of water from the ocean condensation of water vapor to form clouds hydrogen and oxygen
did Anna appear to be following a diet appropriate for a person with type 1 diabetes and why or why not