kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

A circle has an area of 16 pie square meters.  What is the circumference of the circle?  Please show how to solve.  Thank you
Simplify 2(5x-3)-(2x+4), 24x-12y+40÷4, (2x)(3y)+2(-xy)
Name two things found in a plant cell that are not found in an animal cell.
Which of the following changes will decrease the rate of collisions between gaseous molecules oftype A and B in a closed container? A. decrease the volume of t
What was the purpose of the pure food and drug act of 1906?
which number will make the fractions equivalent 25/35
What is significant about Gatsby keeping watch over Daisy at the end of the chapter? In the Great Gatsby
Why is the enlightenment considered the turning point in world history
a meter stick casts a shadow 1.4 m long at the same time a flagpole casts a shadow 7.7 m long. The triangle formed by the meterstick and its shadow is similar t
A circle has an area of 16 pie square meters.  What is the circumference of the circle?  Please show how to solve.  Thank you