kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

guys pls help me!!!!!!
Decide whether the meaning is correct or incorrect as written. ella = she
Please help me !) An employee subordinate to you is a talented creative specialist, aged, has status and personal achievements, is very popular with business pa
The lowest temperature ever recorded is -89C. The highest temperature is 56.7C. What is the difference between the highest and the lowest temperature? Explain
What's the decreasing interval?
Compare between the economic condition of medieval age and the present age​
what's one thing washington put into place that's still relevant to the presidency today? how did he use this policy? how does biden use this policy! (please a
Who says the following and why? -Then she hath sworn that she will still live chaste? -She hath, and in that sparing makes huge waste; For beauty, starved with
which one is true ?a) help to usb) help usshould i use "to"​
Why did Theodora work to change divorce laws in the Byzantine Empire?