ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

According to English tradition - what happens to the first man that a woman sees on Valentine's Day?
How many times larger is 220 than 22
How did cold war rivalries affect west and central Africa?
Factorise this 72-6x
5 miles=8km how many miles in 80km
Mark if the statement about Benin is correct. A. Benin City was the well-organized capital of Benin. B. Benin dominated the rain forest and the coastal regions
Which amendment resulted in U.S. senators being elected directly by the voting public? A.the 19th Amendment B.the 18th Amendment C.the 17th Amendment D.the 21st
literal equation R=R1+R2 for R2
Lisa has a certain amount of money. She spent 39 dollars and has 3/4th of the original amount left. How much money did she have originally
Is it possible to cut a rectangular prism so that its cross section is a circle orman ellipse?