rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Adolf Hitler used fascism to create this type of government based on totalitarian ideas and was used to unite Germany during the 1930s. Neutral V-J Day propagan
“And that's not all,” the number devil added, picking up a walking stick with a silver knob and twirling it in front of Robert's nose. “When you get to five mi
What nutrient helps your body grow and work?OEnzymeVitaminMineralprotein​
I need help soon so here’s the question
The measure of angle 1 is (10x+8)° and the measure of angle 3 is (12x-10) What is the measure of angle 2 in degrees?
if 3(x-3)=24, then x=?
1 Point Which of these strategies is most likely to help you manage your electronic device usage? O A. Avoid sending or receiving emails. B. Avoid sending or re
What’s the area of this rectangle
Whích best explains how the Senate affects the powers of the president? The Senate must approve many presidential actions, The Senate often has more powers than
What is the mean of the data set graphed on the dot plot? . A. 30 B. 40 C. 45 D. 90 Here’s the picture