ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

How did the photographer mimic the light from a fireplace, when photographing the Lopez family in Trampas, New Mexico? * a.by the use of a flash gun b.by the us
Help me please ASAP
President Jackson supported the Indian Removal Act, which forced all American Indian tribes east of the Mississippi River to pan for gold and share the proceed
Which of these would NOT be considered “maintaining homeostasis”? A metabolism (all the chemical reactions in your body C reproduction (of a new organism) B gro
Who gets to eat the bread from the tabernacle
Type the correct pronoun in the black. It is not surprising that the shoes [....]I found at the flea market last week were deeply discontinued.
The diagram shows a circle inside a square. Calculate the shaded area. Take a to be 3.142
How many times as heavy is the Golden Eagle as the Northern bald eagle?? Golden Eagle: 13 9/10 Northern Bald Eagle: 9 9/10 Red-Tailed Hawk:3 1/2
If the value of x is negative, would the equation still be true? Explain.
Match the correct equation to the statement. 1. tan x has a vertical asymptote at x = 2. cotx has a vertical asymptote at x = A) pi/2-n(pi) B)n(pi) C)n(pi/2) D)