Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

i want to apresentaion and i can not find agood topic ,so i need help
The home that you are interested in purchasing is listed at $85,000. in order to get financing, you have to place a 5% down payment. from the given information,
Write a rule for each pattern. Then use your rule to find the next two terms in the pattern. The numbers are: 1, 4, 9, 16, 25, 36, 49
What do “Tepeyac” and “Marian Anderson: Famous Concert Singer” have in common?
Find the product of (x2 + 2x −3)(4x2 − 5x + 6).
All of the following are components of Virginia plan except?
The radius of a circular mirror is 4 centimeters. What is the circumference of the mirror? Tell you what value you used for pi
CAN SOMEONE HELP ME PLZZZZ☺
Read the sentence and select the correct sentence with the matching object pronoun : Il va me telephoner ce soir? A. Oui, il va me telephoner. B. Oui, il va te
derive the taylor series for sin2t by applying the picard method to the first-order system corresponding to the second-order IVP x"=-4x ; x(0)=0; x'(0)=2