a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Emily's meal coats $32.75 and Darren's meal costs $39.88. Emily treats Darren by paying for both meals and leaving an 18% tip. What is the total cost?
A pure substance where atoms of two or more elements are chemically bonded to one another
How exactly do i name the 4 ways?
Devin’s friend Ryan lives 2 blocks west and 5 blocks south of Devin. Devin’s friend Andy lives 7 blocks east and 2 block north of Devin. How far do Ryan and And
NEED HELP QUICK PLZ! 51 Points!
A circular plate has a crack along the line AB, as shown below. A circular plate is shown. The center of the plate is labeled as O. A straight line passes throu
You are writing an essay in class and you have 30 minutes in which to complete the task. Because you only have a short amount of time, you should not prepare an
Describe what happens to the energy of a wave if the frequency decreases
6% OF WHAT NUMBER IS 5.34?
translate the phrase into an algebraic expression the product of c and 8