danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following sentences from the section "The Limits To Free Enterprise With A Mixed Economy" BEST develops a central idea of the article?AIn addition,
what is full form of I d k please tell​
the lower atmosphere and hydrosphere are bound to earth by
name the vertebral projection oriented in a median plane.
Jack read 90 pages of a book in 6 hours what is the average number of pages he read each hour
Please help me with this
8. Why do the men blow up the windmill? in animal farm
Barbara earns $16.50 per hour for the first 8 hours she works What each day. For every hour worked over 8, she earns 1 1/2 of her norman hourly wage. On Wednesd
Which statement describes the graph of f(x) = –x4 3x3 10x2?
budget deficit singapore for 5 year