Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

Sale 70% OFF! Gwen wants to buy a laptop computer. The original price is $720. What is the sale price?
Interior and exterior angles
a store sells paper towels in different size packs. A pack of 6 rolls costs $1.50. A pack of 9 rolls costs $2.70. A pack of 2 rolls costs $0.75. Which pack has
How was the development of the steam engine in response to a fuel shortage?
No separation via recrystallization can ever be achieved between two solid substances that have the same solubility in all solvents at all temperatures. a) Tru
2. Choisir une image à traiter et la sauvegarder dans le même dossier que le code Python à télécharger du Doc. 4. Lancer le programme et expliquer à quoi il ser
Find the value of unknown angles
What factors help predict why the populations of some countries grow faster than others?
all of the following are problems for marine organisms Except: turbulence, colder water, less sunlight, weaker currents
How do you write this equation as an addition equation. -8 - 4 is what?