evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

a football field is used as a take off and landing location for helicopters following a tornado at a school. this ics facility is a: a. incident command post. b
A laptop computer normally sells for $650. During the holiday sale, everything is marked down 20%. How much does it cost to buy 3 computers during the sale?
During the breakstroke competitions of a recent Olympics, Nelson Diebel swam 100 meters in 62 seconds, and Mike Bowerman swan 200 meters in 130 seconds. Who swa
What is difference between bacterial reproduction and viral reproduction?
The four main points on a compass are called the
need help need helpsomeone please help
a lack of vaginal lubrication is an example of a. erectile dysfunction b. intense sexual desire c. premature ejaculation. d. an uncircumcised penis. e. female s
do you have a few days to help me zykeriya
Can I have to answers for all the ones that are circled please :D
What profession is responsible for providing short term care for people being transorted to the hospital?