TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

does future speak english
A calculator manufacturer offers two different models for students. The company has sold 10,000 scientific calculators so far and continues to sell 1500 per mo
company A charges $110 for the truck and $55 per hour for the movers company B charges $100 for the truck and $ 60 per hour for the movers create a cost equatio
which strategy will be most useful listening to a poem
A beaker has a mass of 200g.What is the mass of a liquid if the beaker plus the liquid have a mass of 286g?
Three out of four students in your class have brought in permission slips for the next field trip. There are 32 students in the class. How many students still n
35=-7[z+8] whats the variable
Overall health is related to a balance of the six dimensions of health. Please select the best answer from the choices provided. T F
Why was Mendeleev able to use his periodic table to make predictions
At an oceanic - oceanic convergent plate boundary, _______.