rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

_____ are the policies and practices about the way a business should behave. Business ethics Company constitution Ethics The Better Business Bureau
If 3 consecutive integers sum to 63, the largest of the 3 = ?
Explain how you can apply the ideas of grit and growth mindset to achieve your goals. include discussion of your aces self-assessment inventory score on the mot
Can someone help me with the name of a poem about an Asian chasier who comes to Amerca for a better life but get shot, it starts 1 2 3 all the way to twelve and
In the early and mid-1800s, sectionalism was strongest in the West, where people felt their way of life depended on agriculture. in the West, where people were
Troubleshooting computer problems can best be described as a(n) ____.
Can someone give me a short summary of the book "sounder" by William H, Armstrong?
Solve the equation ax + 1 = bx for 'x'. Please be sure to include all steps.
Find the terminal point p(x y) on the unit circle determined by the given value of t. t = -3 pi / 2
A convex polyhedron has 30 edges and 8 fewer vertices than faces. How many faces does the polyhedron have? Euler’s formula: V + F = E + 2 12 18 20 24