msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

if we consider Airbnb to be new entrant into the hospitality short stay vacation industry. according to Porter's Five forces, how attractive is this industry? W
Floating plants have ______that are filled with air . this helps plants to float on water.​
1. Can you please put the following chromatography solvents in order of polarity as a chromatography solvent: acetone, n-propanol, water, hexane, diethyl ether,
horse is called a vertebrate reason scienc subjects​
A 15% tip on a dinner bill is $2.55. How much is the bill?
I need help FAST! i have tried
What was the first legal challenge to segregation? Smith v. Jones Plessy v. Ferguson Kramer v. Kramer Brown v. Board of Education
Sofia buys 3.8 pounds of potatoes for $0.85 per pound. Flynn buys 4.2 pounds of potatoes for $0.75 per pound. How much more does Sofia spend than Flynn?
What is the perfect square of the root 3x^4
Find the sum 6Y a +7Ya