electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If i was born in 2004 how old will i be in 2048
Part a.explain why the x-coordinates of the points where the graphs of the equations y = 2−x and y = 4x + 3 intersect are the solutions of the equation 2−x = 4x
If your car gets 32 miles per gallon, how many gallons will you need for a mile trip
what would be a probable explation for why ther are many endemic plants and birds in new zealand but no native mamals
When two satillites orbit at at different distances which goes faster?
Four electronic ovens that were dropped during shipment are inspected and classifi ed as containing either a major, a minor, or no defect. In the past, 60% of d
Are more discoveries likely in anatomy or physiology?
How do you do number 15 thxxx
Cindy conducted an experiment for her science class. She repeated the experiment three times. Each time, Cindy got a different result. What should a Cindy do ne
Brain scans of people viewing erotic material reveal a more active ________ in men than in women.