strawberrykid2004
strawberrykid2004
01-02-2021
Mathematics
contestada
someone help!! thanks :)))
Respuesta :
DWRead
DWRead
01-02-2021
Answer:
10
Step-by-step explanation:
f⁻¹(6) = 10
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
Which store has the better buy? Pet Smart sells 20 pounds of pet food for $13.99 or Chewy sells 50 pounds of pet food for $37.99? What is the unit rate of the
Not sure what any of these words mean
Part A: How did Malcom's views on civil right change throughout his life?
A compound is analyzed and found to be 50% sulfur and 50% oxygen. If the total amount of the sulfur oxide is 12.5 g, how many grams of sulfur are there? Show wo
The measure of an angle is 84.9°. What is the measure of its complementary angle?
How did Americans find ideas for new technology
Emily is buying pens and markers for school. Packs of pens cost $2.75 each and packs of markers cost $3.25 each. If she bought a total 6 packs and spent $17.50,
Write the equation of the line in slope-intercept form. The equation of the line in slope-intercept form is
PLEASE PLEASE PLEASE HELP ME Poetic Devices- Which literary devices are used and what do they mean? I know a woman Indian in her bones Spends the pow wow danci
Which of the following equals 8 counts? One dotted-half note plus two half notes One whole note plus two half notes One quarter note plus two dotted-half notes