pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

What is the molar mass of Mg(NO3)2? Explain how you calculated this value.
a shopping channel shipped 467,023 packaged last year what is a reasonable estimate of the number of packages shipped explain
9 more than the product of 51 and a number t
What is the answer to 24/56 simplified
117,821 round to the nearest ten thousand
4 1/3 divided by 2 1/3
write the number 0.632 in the other forms
Energy in organisms is called _____. organelles metabolism homeostasis cells
6m - 11 = 2 + 9m - 1
Are the equations 3x - -9 and 4x - -12 equivalent? Explain. Please Help!!