shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Hello! Please assist me with this question.
System that is responsible for the procreation of a species A. Reproductive B. Integumentary C. Immune/Lymphatic D. Endocrine E. Skeletal
What is an equation of the line that passes through the points ( -8, 0) and (8,4)?
Can someone help my plzzz
What was the Kansas Nebraska Act SUPPOSED to do?
The Future Business Leaders of America (FBLA) is the best organization to join for which of the following people? A. A performing arts student who's going to th
Describe convection and give an example
Hi can someone please help me answer these 2 questions? What is the function and purpose of the phosphorus cycle? What are electromagnetic waves? Including Re
Isaac wants to earn $450 interest so he will have enough to buy a new computer. He puts $1000 into an account and earns 4.5% interest. How many years will he ne
WILL GIVE BRAINLIEST Use the following information to find the test statistic of the sample used to test the claim that daily rainfall amounts in the northeast