litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Augustine walked 15 miles at an average of 2 miles per hour. If the distance Augustine traveled is a function of time in hours, write the domain and range in in
Convert 0.680 L/min to units of microliters per hour. Show the unit analysis by dragging the conversion factors into the unit‑factor slots.
Tania, a long distance runner, runs at an average speed of 5 mph. Five hours after tanning leaves your house, you leave in your car and follow the same route. I
How did suburbs begin to develop
Annaliese made a seed ball in the shape of a sphere for her parakeet. The seed ball has a radius of 4 centimeters. Which best approximates the volume of the see
Alex travels 5 miles to school every day and then returns home and gets back in bedWhat is the displacement Alex in
What 4 things can affect the way enzymes work? Explain how each thing affects an enzyme.
30 points PLease help me
How can we make our society a happy place?​
when the dutch originally settled in america along what river did they live?