shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Relating to the New Stone Age from around 9000 BC to 3000 BC is best defined as __________. A)precambrian B)mesozoic C)paleothic D)neolithic
A water pitcher weighs 1.72 kg when empty and 2.01 kg when filled with water. How much does the water weigh?
A child on a playground swing makes a complete to-and-fro swing each 2 seconds. The period is: 0.5 seconds 1 second 2 seconds
Which chart places the elements of plot in the correct order?
Please help me ASAP thanks !!
What does the Necessary and Proper Clause give to Congress?
What is the equation, in point-slope form, of the line that is parallel to the given line and passes through the point (−1, −1)? y + 1 = (x + 1)
someone please help me.Serious answers only!!!!!
"Princess Tower" in Dubai is considered the world's tallest residential building, towering to 101 floors! T(N) models the number of tenants living on floor N of
Find the value of x (sines and cosines)