bluebird786 bluebird786
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy a box of 150 sharpies for $165 or a dozen for $13.50? Which of the two prices is a better deal and explain why

Respuesta :

esperonr esperonr
  • 02-02-2021

Answer:

do the a dozen for $13.50

Step-by-step explanation:

It will help save money

Answer Link
ofkdae
ofkdae ofkdae
  • 02-02-2021

Answer:

The dozen for $13.50 is a way better deal

Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
why does the poet hate the winter season in the second part of the poem?​
For which equation is x = 2 a solution? A. 5x − 4 = 11 B. 4x − 7 = 13 C. 3x + 1 = 7 D. 2x + 1 = 9
4. I washed my car. - Present & Future: Present- Washe washedir my car you Future-wash my 5. The police search for the robbers. - Past & Future: Past. T
Hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
equatWhat is the equation of the line that is parallel to the line y = x + 4 and passes through the point (6, 5)
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
write answers in detail
Child Labor and Women’s Suffrage July 22, 1905 Speech by Florence Kelley 1 We have, in this country, two million children under the age of sixteen years who are
calculate the number of atoms in 2.5 moles of sodium