khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How old was Louis XVI when he got married?
The members of the committee (disagree/disagrees) often. a. disagree b. disagrees
There are liquids of different densities together in a container. What will happen to the liquid with the lowest density? Answers: A)It will move to the bottom.
A car moves a distance of 100m in 12 seconds. what is the average speed in km/h​
The stock of North American Dandruff Company is currently selling at $80 per share. The firm pays a dividend of $2.50 per share.a. What is the dividend yield?b.
Give two points with integer coordinates that have a slope of 5/7 between them.
My favorite student weighs in at 125 pounds. How manykilograms do they weigh?​
how did slaves as practiced in West Africa differ from that later practiced in the Americas
Point V is on line segment UW. Given VW = x, UV = 3x – 1, and UW = 5x – 5, determine the numerical length of VW.
One of the major problems with the 1849 Constitution was that:__________.