parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

When Nancy Mairs does find someone who represents her how does she responds to their depiction of a person with a disability
Does the oxygen that exits photosynthesis enter as CO2? Explain.
Last year the local dance club had 64 members. this year it has 73 members. Calculate the percentage increase in the membership.
7th-grade math help me, please :(
helppp pleaseeeeeeee​
2. Explain why prose must express complete ideas, while conversation doesn't. Use an example from Tyson's preface and interview to illustrate this difference.
At what age do infants become able to recognize themselves in a mirror?
HELP NEEDED ASAP A. -4 B. -1/4 C. 1/4 D. 4
Stella and John wanted to test for the effects of temperature on the growth of plants. They took 24 plants- 1 was a control at normal room temperature (20 degre
Why is the Sydney Habour bridge so important to the city citizens