ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

which would be best suited to form a circuit?
Which transformation was performed on PQRS to form P'Q'R'S'?
Is the length of your classroom greater than or less than one kilometer?
before she went to the grocery store, jana had 4 tomatoes in her refrigerator. for the next 3 weeks she buys n number of tomatoes each week. which algebraic exp
Chlorine has 7 electrons in its valence shell it accepts the electronic to complete its octet it becomes an chlorine ion (CI-) what is the nature of this chlor
Check translation: Mi posesión más grande es mis perro. My greatest asset is my dog. Please explain if I made a mistake, thanks :D
Complete the two-column proof found in the attachment
A consequence of yo-yo dieting is that
7m − 5 − 13m = 25 what is m???
A company needs to package 2,400 pencils. A box in the shape of a rectangular prism can hold 60 pencils. A cylindrical container can hold 80 pencils. Each box c