quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Coach De Leon purchases sports equipment Basketballs cost $20.00 each, and soccer balls cost $18.00 each. He had a budget of $150.00 Part A: Use the drop downs
RIGHT ANWSER WILL BE MARKED BRAINLIEST
Which of these factors is an advantage to using cash?
The partial factorization of x2 – 3x – 10 is modeled with algebra tiles. An algebra tile configuration. 1 tile is in the Factor 1 spot: and is labeled + x. 6 ti
The Office Supplies account is Select one: a. an asset, and it has a normal credit balance. b. a revenue, and it has a normal credit balance. c. an expense, and
what is the irony of this statement. When Christian doesn't make the football team he says, "That's great!"
Pls i will give brainliest!
pls help me i need help pls help me i need help pls help me i need help pls help me
Pericles is mostly known for
I JUST NEED HELP ON WHAT EXACTLY IS MEANT! PLEASE HELP!!!!! It is no secret that nature is vital to the existence of the human race. From the forests that give