nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Which branding strategy focuses on creating a credible green brand? multiple choice eco-branding environmental cost leadership sustainable value innovation eco-
Please Solve This Problem For Me x^2 + 5^2 = 7^2 (^2 Means Squared)
In Shakespeare’s Romeo and Juliet, Capulet is an antagonist because he
Which ones are rational and which ones are irrational?
Which of the following excerpts from Robert Frost's "The Road Not Taken" indicates his divided self?
Bob withdrew money from an atm, put the receipt in an envelope, and filled in the information in his check register. explain why it is important for bob to keep
Which sense uses more cortical space than other senses? (in other words, which sense uses the largest portion of the brain?)?
Question 1 (1 point) Question 1 Saved Elige la respuesta correcta. ¿Qué cosa usa para hablar y escribir un texto? Question 1 options: a) el fregadero b) el t
Which sentence correctly incorporates the direct quotation into the paper? "The costs associated...parole."
What value is equivalent 4^3-3^2x(7-3)-80 What’s the answer?