pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

When would slime molds likely gather to form one, large structure?
Which character in the novel is Zeena’s cousin?A. Mrs. Hale B. Mattie Silver C. Denis Eady D. Martha Pierce
Harry drove 2 hours on the freeway then decreased his speed by 20mph and drove 6 more hours. total trip was 352 what was his speed
Fear of which power caused western european liberals to support the crimean war?
what were journalists who publicized the problems of American society called? A.Muckrakers B.Publicists C.Publishers D.Whistle blowers
Rotenone is a poison commonly added to insecticides. insects exposed to rotenone will die because
The interval between meiosis i and meiosis ii is called
__ is one element that has properties of both metal and nonmetal A. krypton B. phosphorous C. rubidium D. arsenic
Factorize completely: kp+3k+mp+3m
Choose the point on the terminal side of -210°.