Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Please help -2/3 (x-3) - x = 8
The National Organization for Marriage is a group that travels across the country, condemning homosexuality and advocating against new laws allowing gay marriag
A chemist prepares a solution of potassium dichromate K2Cr2O7 by measuring out 3.46μmol of potassium dichromate into a 50.mL volumetric flask and filling the fl
Nestor Milk Powder is sold in packets with an advertised mean weight of 1.5kgs. The standard deviation is known to be 184 grams. A consumer group wishes to chec
What is CD?6 units12 units18 units24 units​
How do you turn 85 into 9.2
Jorah works as a technician at a factory that assembles train coaches. The coach remains stationary, and workers and machines move around it as it is assembled.
For the unity negative feedback system G(s) = K(s+6)/ (s + 1)(s + 2)(s + 5) It's known that the system is operating with a dominant-pole damping ratio of 0
Suppose an uncle left $500, and you had three choices for how to use the money. You could (1) save the $500 in a bank, (2) buy computer equipment, or (3) keep i
if the courts rule a law unconstitutional, what is the effect?