ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

help me plz does anybody know this?
Evaluate the given integral by changing to polar coordinates. sin(x2 + y2) dA R , where R is the region in the first quadrant between the circles with center th
Triangle JKL is translated using (x, y) --> (x + 1, y - 3) after it is reflected across the x-axis. What are the coordinates of the final image of point unde
The electronegativity of nonmetals is relatively __________ as compared to the electronegativity of metals.
What is the angle of elevation of the sun if a 45 foot tall flag pole casts a 22 foot long shadow?
Cooling down after exercise is important to
Which of the following is true for identical twins? A. They are attached until just before birth. B. They can have different genes. C. They can have different f
When did congress adopt the declaration of independence
Need help with this
Which of the following data sets represent a function? {(2,3) , (3,1) , (2,-5)} {(3,9) , (7,4) , (1,6)} {(4,3) , (4,2) , (4,1)} {(7,6) , (6,7) , (7,8)}