lovelife24
lovelife24
03-11-2016
Mathematics
contestada
original price:$23.99;markdown:44%
Respuesta :
5455lrg555
5455lrg555
03-11-2016
Multiply the price by 44, then subtract the answer from the original price. That's your answer $13.43 dollars is the new price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
What are the lines that run north and south on the map
Suppose that y varies inversely with x. Write an equation for the inverse variation. y = 2 when x = 3 a. x=y/1 b. y=x/6 c. y=6/x d. y=x
how did john smith improve conditions in jamestown
the distance to the nearest gas station is 2 4/5 kilometers. what is this distance written as a decimal?
America changes through times of ___ and cooperation.
What is .125 times 2 but in fraction form?
The statement “force equals mass times acceleration” is Newton’s second law of motion. Why is this a law rather than a theory?
simplify this expression b+2+5b
which of the following actions reflects the political philosophy expressed in the declarations of independence
(3 ten thousands 2 thousands) x 10