kalynmarie229
kalynmarie229 kalynmarie229
  • 04-11-2016
  • Mathematics
contestada

does anyone know this? if so would you be kind to help me out?

does anyone know this if so would you be kind to help me out class=

Respuesta :

WinWolfGaming
WinWolfGaming WinWolfGaming
  • 04-11-2016
the answer is obtuse

Answer Link
Madani1
Madani1 Madani1
  • 04-11-2016
it is a right angle just right angle
Answer Link

Otras preguntas

A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below. 8p/$1.09 = ?/$1.00 ? = 8÷$1.09 ?= $7.34 Where did Milo make his
7/5 miles 2/3 hours what is the unit rate
What is the slope of an equation that is parallel to the graph of 7x+2y= -22? Show all steps
if ln(4x+y)=2x-3,then dy/dx=
Alice is two years older than bella. bella has three-quarters the age of alice. how old is alice
Ladybug beetles chase, capture, and eat smaller insects called aphids. Which best describes this relationship? It is parasitism. The ladybugs are the parasites
if f(x)=x2 and g(x)=-4x-1 for which values of x is f(x)=g(x)?
1.Evaluate. the question is the picture
2x + 3y = -14 y = 6x + 22
what role did technology play in spanish domination