anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

Did mikhail Gorbachev and deng xiaoping have in common
Solve for x (hint - use the quadratic formula):
IF U ARE GOOD AT SPANISH, PLZ HELP! I need help with an assignment which I need to talk about a past trip that I went on using the Preterite Tense. This means
The half price of helium-5 is 7.6 X 10 to the power of negative 22 seconds and the half-life helium -9 is 7 x 10 to the power of negative 21-second approximatel
please help ASAP i will give 5 star
Cannn yalll help meee pweasee
Help plz I don’t rlly know
The length of a rectangle is 24 more than its width. Find the area of the rectangle if its perimeter is 100 cm.
Which aspects of the doctrine of lapse led to the war of independence in 1857?
Solve for X. Please help for geometry final! Thanks.