nevaehragoobargaming nevaehragoobargaming
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

a recipe says 1 part flour to four parts milk. How much milk will you need if you use 20 grams of flour?

Respuesta :

zinabushaibu
zinabushaibu zinabushaibu
  • 01-03-2021

Answer:

80

ugsggdg-&26:#-2625662;7-2-72-3

Answer Link

Otras preguntas

The Union used a military strategy known as the Anaconda Plan. Which of the following describes this strategy correctly?
I don’t get it mind helping
Hunter is trying to write a proper scientific question. He is thinking of these three options: A. What is gravity? B.how does the force of gravity affect object
Bo bought a few items for $93.84, not including tax. If the tax rate was 7%, what was the total cost of these items, including tax?
How did layers b and d compare in age if rock layers between b and d have eroded away what is the boundary between b and d called
Department e had 4,000 units in work in process that were 40% completed at the beginning of the period at a cost of $12,500. during the period, 14,000 units of
A clothing corporation argues that it needs a tariff so workers are not laid off. This is an argument for an infant industry*** job protection national security
what did Ibn Battuta find interesting in the cities He visited?
look at my picture do you guys like my picture of the eye I drew
which has the best unit rate? 16 oz for $4.25 or 20 oz for $ 4.55 I chose 16 oz but I need to make sure it's right