marahhh68
marahhh68 marahhh68
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me please !

Please help me please class=

Respuesta :

T0kyo
T0kyo T0kyo
  • 01-03-2021

Answer:

A) (a+2)(a-2)

Step-by-step explanation:

The answer is A.

Answer Link

Otras preguntas

Two candidates ran for class president. The candidate that won received 80% of the 260 total votes. How many votes did the winning candidate receive? A. 21
Which price choice has the lowest unit price per ounce? (5 points) Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49. Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3
a hard boiled egg would be part of what food group
Jamie jogged a total distance of 6 and 1 over 2 miles during the months of March and April. If Jamie only jogged 1 over 6 mile every day, which expression shows
Which price choice has the lowest unit price per ounce? (5 points) Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49. Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3
"the neurohypophysis or posterior lobe of the pituitary gland is not a true endocrine gland because ________."
Food handlers california what does a clean kitchen show an inspector about a restaurant
Is it true that landscapes are the one type of photograph in which you should always use the traditional perspective
a running trace is 0.25 miles around. if a runner runs 6 laps around the track how many feet has he run
What movie is first in the hobbit trilogy?