tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

The two main types of fiber are
I'm so confused please help?!?!
Culture does not influence an person's weight. true or false
Scientific data can be organized in a variety of ways. Which of the following visual displays would be best for describing the percentages of different gases in
A rock with mass of 5.0 kg is carried up a small hill 10 meters high. How much work had to be done in carrying the rock up hill? W = 490 J 4900 J 245 J i
The equation K = mv2 represents the energy an object has based on its motion. The kinetic energy, K, is based on the mass of the object, m, and the velocity of
Is it possible for an object’s instantaneous velocity and instantaneous acceleration to be of opposite sign at some instant of time?
What Does 2 + 2 = 2 4 6 8 Which One
Plz..Help Me Solve This ... The recycling and reuse industry emplys approximately 1,025,000 more workers than the waste management industry. Together they provi
what stages does a caterpillar go through to become a butterfly?