amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Which happened first?A) Settlers rushed to California to find gold.B) The Pony Express was started.C) The train line to California was finished.D) The first tel
por vs para , please answer all three and only if you know what your doing.
problem solving in social studies egde 2021, NEED ANSWERS NOW!
Hiii you can help me pliss plisss plisssss
Why do knuckles not have caps like a knee? Specifically if they have the same movement ranges as eachother.​
if the coordinates are ( -1 , 5) and moved 9 units to the left what is the final answer?
A 65-year old individual has just retired after working for the same employer for 20 years. He will collect an annual pension benefit of $50,000, but is not yet
You throw a softball into the air with an initial upward velocity of 38 ft/s and an initial height of 5 feet. Use the vertical motion model h=16t^2+vt+c to help
can someone pls pls help me?
Mrs Lia has 14 pounds of modeling clay