Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

15 similar blouses and 2 similar skirts cost $505. 5 such blouses and 2 suchskirts cost $215. How much do 5 such blouses cost? need this ans asap!​
The admission fee at an amusement park is $1.50 for children and $4 for adults. On a certain day, 235 people entered the park, and the admission fees collected
14. Find mMK please :)
Need some help with this question please.
answer for brainilest and 30 points
PLZ RESPOND AS SOON AS POSSIBLE What point is located at (-2, -6) a. F b. G c. H d. K
Answer the next 4 questions below. Part A: What were the American Indian Movement's successes? Part B: What were the American Indian Movement's limits to succes
Answer the next 4 questions below. Part A: What were the American Indian Movement's successes? Part B: What were the American Indian Movement's limits to succes
The bakery packages 8 of the chocolate spheres into a box .If the density of the chocolate is 1.308 g/cm3 ,what is the total mass of the chocolate in the box
Conjugate the verb correctly