BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

How to tell if an expression is a polynomial?
what are some possible factors that must remain constant during testing
A drug that reduces inflammation is most likely affecting which type of organic biochemical
Suppose a population of 250 crickets doubles in size every 3 months. How many crickets will there be after 2 years?
Gymnast Clothing manufactures expensive soccer cleats for sale to college bookstores in runs of up to 500. Its cost (in dollars) for a run of x pairs of cleats
If a substance is changing from a vapor to a liquid, like steam on a mirror, it is said to be _______. volatile condensing crystallized changing pigmentation
The proper factors of 28 is??
Which of the following statements accurately describes conquistadores?
If a is divisible by​ b, then a divided by ÷b has a remainder of
If 23 people shake each others hands once how many hands are shook in all