nnemiah192
nnemiah192
01-04-2021
Mathematics
contestada
THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!
Respuesta :
23ricorvan
23ricorvan
01-04-2021
Answer:
c = 6d
Step-by-step explanation:
the cost is equal to $6/day
Answer Link
martin819
martin819
01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
The main difference between europe and the united states regarding employee privacy is the u. s. weighs the value of privacy against other concerns and europe v
A company's sales equal $60,000 and cost of goods sold equals $20,000. Its beginning inventory was $1,600 and its ending inventory is $2,400. The company's inve
explain the following joke: “There are 10 types of people in the world: those who understand binary and those who don’t.”
In a school of 910 pupils, 3/7 are boys and 2/5 of the boys wear glasses. how many boys wear glasses?
5. Which of the following is typically done as an extended practice activity in phonics lessons? O a. adding, substituting, or deleting phonemes in words O b. i
Flash Fiction story about
If amelia wants to make the maximum amount of money working only 22 hours per week, which company should she work for? explain your answer.
What should the culture and environment of safety look like when preparing and administering medications?.
suppose that a 2 by 10 rectangular grid of seats is filled with people. On the blow of a whistle, all 20 people get up from their current seat and move to an or
What issue causes tension between feminist groups and disability rights groups?