niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

Sarah has written an outline for an essay one of the bullet points shows the education public about the importance of using seatbelts convince more people to us
Help !! There’s Two Truths and One Lie Below are three statements. 2 are true and one is not. Which one of the statements is not true? Explain how you know this
Why did Manny ask Sierra to paint a mural on the northern wall of "The Tower"?
please answer the question and how you answered it NO LINKS AND NO WEBSITES​
Quiz 3 You might need: Calculator f(3) = -1 and f’(3) = 0 g(x) = x^3 Evaluate d/dx [f(x) • g(x)] at x=3
SOMEONE HELP ME WITH THIS PLS
does anyone want to be my frie nd and if you do can you add me
How to get y intercept from 2 points.
The section ""The Holocaust"" provides context for which line in the opening section? I NEED HELP PLEASE Group of answer choices""the surviving leaders of Nazi
What is "the law of the land" at the state level?