Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

For the following set of data, find the population standard deviation, to the nearest hundredth. 148, 205, 199, 165, 189, 138, 221, 182 Answer:
father/ My/ didn’t/ class / learn / go / to / how / to / to / carve
what is the inverse of this equation and why?​
The perimeter of a rectangle is 64 m and its length is 3 times its width, what is the length of the Rectangle?
PLEASE HELP, ASAP!! QUESTION IN PICTURE! Select all that apply A. A B. B C. C D. D E. E
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING
HELP PLSS!1- HCI22- HCI3- HCI44- H2CI5- H2CI46- H6CI​
can someone answer the question in the photo pls​
What's the range of this?
Write a paragraph in which you consider at least three differences between acquiring English and learning Standard English.