jas112207 jas112207
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

I dont understand this question

I dont understand this question class=

Respuesta :

ameliak2024
ameliak2024 ameliak2024
  • 04-05-2021

Answer:

y=1/4x+3

Step-by-step explanation:

Find the slope and do rise over run. The slope is 1/4. The function should be y=1/4x+3.

Answer Link

Otras preguntas

Part Two: Review your completed chart above. In two to three complete sentences, explain how the events on the chart led colonists to support independence from
a poem about canada with 8 lines
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
If this person hav this what would the other person have
Describe the set ​(C-B) union A in words.
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
Los niños tienen que lavárselas. You answered A los niños les corresponde lavarse las manos.AIncorrect or extra word lIncorrect accent or capitalizationos niños
Ella has 0.5 lb of sugar. How much water should she add to make the following concentrations? Tell Ella how much syrup she will have in each case. 50% 5% 1.5%
A group of women seen at a diabetes clinic weighed 140, 125, 210, 245, 202, 199, 173, and 197 pounds. What is the range?
Convert the following expressions with rational exponents to the radical form (6^2/3)^1/2