VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

Solve the multiplication equation arranged vertically. Using sentences, explain how you solved theequation. 6,346×4​
10,000,000+10,000,000
My family took a trip last month to see the towns of Lexington and Concord. The towns were really interesting once I could visualize the battle. Students my age
when a force causes an object to move, what happens?
HELP!! When would a scientist be most likely to use the type of model shown in the illustration?
3b-4/2 = c (solve for b) please show work, thanks!
Read each sentence carefully, then identify the type of clause underlined. What most skateboarders love is an isolated road with a steep incline. -------------
1. Angelica wants to win the beauty contest because she wants the trophy and the recognition. She is ______________ motivated.
What is the difference between Easterlies and Westerlies?
Let D = {14,17,19), E = {14,16,17,18) and F = {13,15,16,17,19). List the elements in the set (DuE) n F=